Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego ?

dlaczego warto się uczyć

Języki obce

Język angielski jest wszędzie – nie można się z tym faktem kłócić ani mu zaprzeczyć. Przynajmniej kilka słów z tego języka znają nawet osoby, które nigdy się go nie uczyły. Angielskie zapożyczenia przenikają do języka polskiego, obecne są w mediach, reklamie, biznesie. W ramach międzynarodowego handlu używa się właśnie angielskiego, a i w polskich firmach coraz częściej znajomość języka angielskiego jest umiejętnością wymaganą bez względu na stanowisko, o które się ubiegamy. Jeśli to nie dość, byśmy zaczęli się uczyć angielskiego, co jeszcze może nas przekonać?

Podnieś swoje kwalifikacje

Prawdą jest to, co powiedzieliśmy wcześniej: szczególnie od momentu, w którym Polska została krajem członkowskim Unii Europejskiej, angielski zyskał na znaczeniu jako punkt w CV każdego przyszłego pracownika. Nie ma znacznia, o jakie stanowisko się ubiegamy – czy asystentki biurowej czy kierownika zespołu – znajomość angielskiego powoli staje się nie tylko czymś, co przemawia na naszą korzyść i podnosi naszą wartość w oczach potencjalnego pracodawcy, lecz wręcz jest już wymogiem koniecznym, bez którego nie mamy co liczyć na zatrudnienie.

Nie zapominajmy, że znajomość angielskiego to szansa nie tylko na podniesie kwalifikacji, lecz także ich zmianę. Jeśli marzy nam się inny rodzaj pracy, nauka angielskiego może okazać się kluczem otwierającym przed nami nowe drzwi. Nawet, jeśli brakuje nam kwalifikacji czy doświadczenia w innych dziedzinach, biegła znajomość angielskiego może sprawić, że nasz przyszły pracodawca przymknie oko na te niedociągnięcia.

Podróżuj samodzielnie

Nawet jeśli język angielski nie jest nam pilnie potrzebny w pracy ani nie planujemy podniesienia swoich kwalifikacji, nie rezygnujmy z nauki. Warto bowiem znać angielski chociażby po to, by swobodnie poruszać się po świecie. Prawie w każdym miejscu na ziemi turyści mogą porozumieć się po angielsku. Co się z tym wiąże? Przede wszystkim, uniezależnienie się od przewodników i pilotów. Chociaż ich znajomość miejsca, do którego się wybieramy jest nieoceniona, znając angielski sami możemy o siebie „zadbać”. Pytania o najbliższą restaurację, dodatkowe informacje na temat usług hotelowych czy zwykłe zakupy w sklepie nie będą już czymś budzącym w nas lęk. Warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa, jakie daje nam znajomość angielskiego – w przypadku jakiegokolwiek nieszczęścia, możemy mówić za siebie nie czekając na tłumacza czy przewodnika oraz dopilnować, by udzielono nam dokładnie takiej pomocy, jakiej potrzebujemy.

Poznaj nowych ludzi

W dobie internetu kontakt z drugim końcem świata to dosłownie jeden ruch myszką. Siedząc wygodnie w domu, możemy rozmawiać z osobami mieszkającymi setki, jeśli nie tysiące kilometrów od nas. Dobrym pomysłem może okazać się nawiązanie kilku zagranicznych przyjaźni. To szansa na wymianę poglądów i przyjrzenie się  kulturze innych krajów, na zobaczenie świata z perspektywy ich mieszkańców.

To łatwiejsze, niż się wydaje. Istnieje mnóstwo serwisów społecznościowych i stron internetowych założonych właśnie po to, by pomóc nawiązać międzynarodowe i międzykulturowe przyjaźnie. Jedynym wymogiem, który musimy spełnić, jest przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego. Podstawowa, ponieważ zagraniczne kontakty zawsze można potraktować jak praktyczną naukę języka i podnosić jego znajomość z każdą odbytą przez nas rozmową. Jedynym wysiłkiem, który musimy podjąć, jest nauka – potem wystarczy już tylko klik, by poznać ludzi zupełnie innych od nas!

Nauka jak ćwiczenie

Czy nauka języka może wpłynąć na nasze samopoczucie? Jak najbardziej! Pamiętajmy, że w tym względzie mózg jest podobny do mięśni – trzeba go nieustannie ćwiczyć, by zawsze działał jak najlepiej. Nauka języka to jeden ze sposób na takie ćwiczenie. Analiza gramatyki, uczenie się na pamięć słówek i zwrotów jest jak seria pompek czy brzuszków – z czasem przychodzi coraz łatwiej, poprawiając pamięć i koncentrację, pozwalając nam funkcjonować lepiej również poza momentami, gdy poświęcamy się nauce.

Angielskiego możemy się uczyć z wielu powodów: pracy, podróży czy dla własnej satysfakcji. Niezależnie od tego jednak, co nami powoduje, ciężko znaleźć choćby jeden powód, dla którego nie warto usiąść do nauki chociaż na kwadrans dziennie. A ponieważ znajomość angielskiego to sama korzyść, nie zwlekajmy – zacznijmy już dzisiaj!

Gdzie się uczyć angielskiego?

Najlepiej na kursach językowych, gdyż Szkoły Językowe są najlepiej przystosowane do przekazywania wiedzy. Większość prywatnych szkół, również tych w Bielsku – Białej dba o jak najlepszą kadrę lektorską i nie może pozwolić sobie na zatrudnienie niekompetentnych pracowników. Wychodząc z domu na zajęcia dodatkowe zapominamy o problemach życia codziennego, nikt nam nie będzie przeszkadzać, skupimy się wyłącznie na sprawach, na których najbardziej nam zależy.

Artykuł powstał przy współpracy z Świat Języków Obcych Time

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *