Wydawnictwa

Zapoznaj się z językiem angielskim

wydawnictwo-longman

W nauce języka angielskiego  obcych stosuje się różnorodne środki dydaktyczne. Najpopularniejsze z nich to zestawy podręczników, które stanowią bazę do nauki języka angielskiego. Powinny być one uzupełniane innymi materiałami jak: filmy dvd, gry, fiszki językowe, karty do gry, itp. Według nauczycieli najlepsze podręczniki dostępne na rynku wydawniczym, to te pochodzące z Wielkiej Brytanii. Po rozmowie z kilkudziesięcioma nauczycielami języka angielskiego z Bielska-Białej najczęściej wybierają oni następujące wydawnictwa:

 

 

1) Wydawnictwo Longman, Pearson Education

2) Wydawnictwo Oxford

3) Wydawnictwo Express Publishing

4) Wydawnictwo Macmillan

 

Również większość szkół podstawowych, gimnazja, szkoły średnie i wyższe oraz prywatne szkoły języków obcych w zdecydowanej większości stosują na zajęciach lekcyjnych najczęściej angielskie wydawnictwa. Należy również zwrócić uwagę, że polskie wydawnictwa jak Nowa Era czy też PWN z roku na rok zdobywają coraz większy rynek wydawniczy, gdyż wcześniejsze wydania ich książek zostały poprawione i cieszą się coraz większa popularnością w śród uczących się.

Należy zwrócić uwagę również na fakt, że co 2-3 lata niemal wszystkie angielskie wydawnictwa wykonują aktualizację tytułów. Książki zmienią okładki, zadania mają nadane inną numerację, strony starszych podręczników nie zgadzają się ze stronami tych nowo wydanych pozycji. Wszystko po to, aby klienci zakupywali wyłącznie najnowsze pozycje bezpośrednio w księgarniach językowych a nie na rynku wtórnym. Z jeden strony działania wydawnictw jest całkiem zrozumiała, ale z drugiej strony nauczyciele zderzają się z problemem wymiany tzw. zestawów lektorskich, które są bardzo drogie (koszt pełnego zestawu: książka i ćwiczenia ucznia, książka nauczyciela, płyty cd i dvd, fiszki to rząd wielkości nawet 400 zł).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *